Orosz Kupa

**Orosz Kupa kézilabdatorna**

Az Orosz Kupa a férfi és női kézilabda-csapatok számára megrendezett éves kupaverseny Oroszországban. A versenyt a 2007–08-as szezonban alapították, és azóta a sportág egyik legrangosabb eseményévé nőtte ki magát.

A torna a következőképpen zajlik:

* **Elődöntők:** A négy legjobb csapat két elődöntőben mérkőzik meg.
* **Döntő:** Az elődöntők győztesei a döntőben találkoznak, hogy eldöntsék a győztest.

A torna győztese elnyeri az Orosz Kupát, és kvalifikálja magát az EHF Európa-ligába.

Az Orosz Kupa rendkívül versenyképes torna, és a világ legjobb kézilabdázói vesznek részt benne. Az elmúlt években olyan sztárok nyerték a versenyt, mint:

* Dmitrij Zsitnyikov
* Szergej Koszorog
* Vlagyimir Krimkov

Az Orosz Kupa nagyszerű lehetőség arra, hogy a rajongók élőben láthassák a kézilabda legmagasabb szintjét. A torna izgalmas mérkőzésekkel, kiváló játékkal és hatalmas hangulattal várja a nézőket.