The Campeonato Pernambucano de Futebol (Pernambucan Football Championship, in English) is the football championship of Pernambuco state, Brazil, and is organized by the FPF.

The first edition of the Campeonato Pernambucano was played in 1915, and was won by Flamengo de Recife, a defunct club. In the 2023 season, 13 clubs will play for the title.

**Brazília Campeonato Pernambucano**

A Campeonato Pernambucano egy labdarúgó-bajnokság, amelyet Pernambuco állam, Brazília rendez. A bajnokságot először 1915-ben rendezték meg, és azóta minden évben megrendezik. A bajnokság 12 csapatból áll, amelyek egy kétfordulós körmérkőzésen játszanak. A legjobb négy csapat az első forduló után továbbjut a döntőbe. A döntőt két mérkőzésen játsszák, a gólkülönbség dönt a győztesről.

A Campeonato Pernambucano a legfontosabb labdarúgó-bajnokság Pernambuco államban. A bajnokság győztese jogosult arra, hogy képviselje az államot a Copa do Brasilban és a Copa do Nordeste-ben. A bajnokság győztese emellett jogosult arra is, hogy részt vegyen a Série D-ben, Brazília negyedosztályú labdarúgó-bajnokságában.

A Campeonato Pernambucano történetének legsikeresebb csapata a Sport Recife. A csapat 43 bajnoki címet szerzett, többet, mint bármely más csapat. A második legsikeresebb csapat a Santa Cruz, 29 bajnoki címmel. A harmadik legsikeresebb csapat a Náutico, 23 bajnoki címmel.

A Campeonato Pernambucano egy izgalmas és versenyképes labdarúgó-bajnokság. A bajnokságnak nagy a népszerűsége Pernambuco államban, és a mérkőzéseket mindig nagy számban látogatják.