Wikipedia - Cseh labdarúgókupa

A cseh labdarúgókupa, csehül Pohár ČMFS egy szezononként megrendezett, kieséses rendszerű labdarúgókupa-sorozat. A legsikeresebb csapat a Sparta Praha és a Slavia Praha 7-7 győzelemmel.

A győztes jogot szerez magának az Európa-liga-indulásra.

**Cseh Kupa**

A **Cseh Kupa** (magyarul: Cseh Kupa) a cseh labdarúgókupa versenye, melyet a Cseh Labdarúgó-szövetség szervez. 1941-ben alapították, és azóta évente kerül megrendezésre. A torna lebonyolítása egyenes kieséses rendszerben történik, a mérkőzések egyetlen mérkőzésből állnak, döntetlen esetén pedig hosszabbítás, majd büntetőrúgások következnek.

A Cseh Kupát a cseh labdarúgás legfontosabb kupasorozatának tartják, és a győztes jogosult arra, hogy képviselje Csehországot az UEFA Európa Konferencia Ligában. A legsikeresebb klub a Slavia Praha, amely 17 alkalommal nyerte meg a kupát.

A Cseh Kupa döntőjét hagyományosan a prágai Sinobo Stadionban rendezik meg, és az esemény nagy érdeklődésre tart számot a cseh szurkolók körében. A kupa győztese nagy presztízsnek örvend, és a siker gyakran az adott szezon sikerességét jelenti a klub számára.