ITF Women Sharm El Sheikh

Az ITF Women Sharm El Sheikh egy női tenisztorna, melyet Egyiptomban, Sharm El Sheikh városában rendeznek meg. A torna az ITF Women's World Tennis Tour része, és 15 000 dolláros összdíjazással rendelkezik. A torna salakos pályán kerül megrendezésre, és általában novemberben kerül megrendezésre.

A torna története 2011-ig nyúlik vissza, amikor először rendezték meg. Az első győztes a román Raluca Olaru volt, aki a döntőben a magyar Szávay Ágneset győzte le. A torna azóta is népszerű a női teniszezők körében, és számos neves játékos vett részt rajta, köztük például Sorana Cîrstea, Anna Karolína Schmiedlová és Patricia Maria Țig.

Az ITF Women Sharm El Sheikh egy fontos torna a női tenisz naptárában, és lehetőséget biztosít a feltörekvő játékosoknak, hogy nemzetközi tapasztalatokat szerezzenek. A torna egyben felkészülési verseny is a nagyobb tornákra, például az Australian Openre és a Roland Garrosra.