Az örmény labdarúgókupa vagy örmény kupa (örményül: Հայաստանի Անկախության Գավաթ, magyar átírásban: Hajasztani Angaxoutyan Kavat) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Örményországban, amelyet először 1992-ben rendeztek meg. A legsikeresebb klub a Pjunik, amely eddig 8 alkalommal hódította el a trófeát.

Az örmény kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, az örmény bajnokság után. A kupa győztese jogán Örményország csapatot indíthat az Európa ligában.

Az Örményország Kupa az örmény kupasorozat, amelyet az Örmény Labdarúgó-szövetség szervez. A torna minden évben megrendezésre kerül, és az örmény labdarúgó-bajnokságban szereplő csapatok vesznek részt benne. A kupagyőztes részt vehet az UEFA Európa-konferencialigában. Az első kupát 1992-ben rendezték meg, és a győztes az FC Ararat Yerevan volt. A legtöbb kupát az FC Pyunik Yerevan nyerte, összesen 8 alkalommal. A jelenlegi címvédő a Noah FC.